Lufthansa, korekta, pasy, lot. D1/M1

Oprócz głównego biznesu jako przewoźnik pasażerski LHA prowadzi szeroką działalność w dziedzinach pokrewnych. Istotna jest Lufthansa Technik, która zajmuje się naprawą podzespołów do statków powietrznych, ponieważ zaprzestała ona świadczenia usług dla rosyjskich klientów. Decyzja dotyczyła umów o wartości ok. 240 mln euro, jednak pomimo tych negatywnych informacji opublikowanych 10 marca, spółka osiągnęła duży wzrost na giełdzie. W tym miejscu wyjaśnię, czym było to spowodowane. LHA (podobno) optymistycznie patrzy na obecny rok, ponieważ w lutym miała więcej zarezerwowanych lotów niż kiedykolwiek od początku pandemii. CEO Carsten Spohr zapewnił w oświadczeniu zwiększenie popytu na podróże w 2022 twierdząc, że trend z zeszłego roku ma się nasilić. Lufthansa zakłada wzrost obrotów w sezonie letnim o 85%, a całoroczna wydajność ma wynieść +70% (statystyki względem 2019 r.) Sygnały dobiegające z wykresu dziennego są nastawione na spadki, dlatego zakładam korektę wzrostu. Świeca z 30 marca to tzw. bearish retest polegający na odbiciu od poprzedniej linii wsparcia. Wskaźnik SQZMOM jest bliski powrotu do wartości < 0, a Stochastic RSI przeciął się na poziomie wykupienia.
Zasięg spadku:
1) 7.030 EUR - duża akumulacja wolumenu VPVR
2) 6.709 EUR - strefa bazująca na AT

Informacje docierające z interwału miesięcznego są bardziej przekonane do wzrostów niż do spadków. MACD stopniowo wraca do wartości dodatnich, a średnia krocząca wskaźnika RSI wypłaszczyła się po bessie.
Zasięg wzrostu po korekcie:
1) 7.365 EUR
2) 8.000 EUR
3) 8.700 EUR

DISCLAIMER (zrzeczenie się odpowiedzialności)
Żadna z informacji zawartych na moim profilu Tradingview nie jest rekomendacją inwestycyjną ani poleceniem. Każdy post jest to jedynie moja osobista opinia i pogląd. Z materiałów tych korzystasz na własną odpowiedzialność. Przedstawiony materiał nie stanowi „rekomendacji" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Zawarte treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

"Nie trzeba wierzyć w analizę techniczną, ale trzeba mieć świadomość, że inni wierzą."
#tradingjam
GannTechnical IndicatorsTrend Analysis

Pernyataan Penyangkalan