Notowania funta jeszcze w piątek po południu naruszyły marcowe wsparcie przy 1,30 schodząc do 1,2981, choć później powróciły ponad 1,30. Dzisiaj została podjęta druga próba (1,2988) i również nie była udana. Powodem obserwowanej słabości funta było podbicie trybu risk-off na rynkach, oraz wcześniejszy przekaz płynący z Banku Anglii (niechęć manifestowania chęci wyraźniejszych podwyżek stóp procentowych ze względu na obawy, co do tempa wzrostu gospodarczego).
Niewykluczone jednak, że czeka nas krótka korekta dolara na szerokim rynku w kolejnych dniach, której GBPUSD może być też beneficjentem. Teoretycznie mocny opór można ustanowić przy 1,3161 (dawny dołek z 8 grudnia 2021 r.).
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
70 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Informasi dan publikasi tidak dimaksudkan untuk menjadi, dan bukan merupakan saran keuangan, investasi, perdagangan, atau rekomendasi lainnya yang diberikan atau didukung oleh TradingView. Baca selengkapnya di Persyaratan Penggunaan.