GBPUSD - będzie powrót w rejon 1,30?

Bank Anglii nie dał w zeszłym tygodniu oczekiwanego "jastrzębiego" impulsu. Spodziewano się znacznie mocniejszego przekazu sugerującego determinację w walce z inflacją, co mogłoby podtrzymać spekulacje o możliwym przyspieszeniu skali podwyżek z 25 p.b. do 50 p.b. w przyszłości. Tymczasem decydenci w BOE stają się bardziej ostrożniejsi i ruchy na stopach są i będą bardziej wyważone.

W takim układzie funt nie dostał wiatru w żagle, a bliskość strefy oporu na GBPUSD bazującej na dołkach z grudnia, powoduje, że perspektywa kontynuacji odreagowania stanęła pod znakiem zapytania. Jeżeli globalny sentyment się pogorszy, to funt na tym straci. W efekcie powrót w stronę ostatniego dołka przy 1,30 staje się bardziej prawdopodobny.

Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.

72 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Beyond Technical AnalysisFundamental AnalysisGBPUSDgbpusdshortTrend Analysis

Juga di:

Pernyataan Penyangkalan