Bitcoin
Pembelian

Król Krypto (część 2.) - BTC - D1

Diupdate
W pierwszej mojej analizie BTC chciałem przedstawić swój punkt widzenia i może było obszernie, ale chciałem wydusić wszystko co mogę. Lekko z przekąsem odpowiadając na jeden komentarz, tak chciało mi się napisać taką długą analizę wcale nie jestem pod presją żadnej osoby, która mnie pilnuje 24h na dobę i zmusza do analiz (...mrugam dwa razy okiem...)🤣.

Dobra to tyle mojego pokręconego humoru. Czas przejrzeć co ja tam wypisałem i trochę sprawdźmy, czy jak gdzieś starałem się coś przewidzieć to czy udało się czy była klapa.

A) ad Wstęp i Rozdział pierwszy

Na ten moment (początek jesieni) nie widzę na miesięcznych świecach spowolnienia, chociaż sierpniowa to pokazywała (rys. 1). Po obecnych rajdach zwiększa się szansa, że tak w listopadzie 2022 był dołek. Dodatkowo linia trendu nadal może być pomijana pod warunkiem, że ma sens jej oznaczenie w od dołka ś-wirusa do dołka jesieni 2022. Sentyment w czasie pisanie początku poprzedniej analizy był negatywny przez budującą się świecę w sierpniu czy to znaczy, że jestem teraz jak świeca nastawiony na wzrosty? Odpowiadając dyplomatycznie: "tak i nie".

"Tak" dotyczy długiego terminu (dlatego też taka etykieta tj. LONG, trochę to wynik nadmiernej ufności wobec BTC niż do walut tradycyjnych FIAT). Natomiast "nie" odnosi się do krótkiego. Jeżeli chodzi o rysunek 1 w poprzedniej analizie (zał.) trochę zabrakło oznaczeń np. ruch ABC co teraz przedstawiam poniżej lekko modyfikując oraz dając spekulacyjny wariant fali ABC. Powiedzmy, że to bez podparcia moje predykcje. Taki wykres tworzy u mnie myślenie co do altcoinów, a bardziej ETH jako tego, który może "nadrobi straty" do króla. Tak ja jestem szalony jeżeli chodzi o spojrzenie na rynek krypto.

cuplikan
Rysunek 1. Interwał miesięczny - jakie spowolnienie?

Samą analizę ETH ponowię i zaktualizuję jak dojedziemy do poziomu 1:1 (okolice 2300), a z tego co widzę to nie długo. Chyba, że znowu zawrócimy z okolic obecnie obowiązujących (rys. 2). Więcej nie zdradzam po, za tym, że trochę tam mi nie poszło, ale to zgodnie z pojęciem analityka, którym nie jestem: "wyjaśnię w elokwentny sposób dlaczego, nie mi nie siadła predykcja" 😅

cuplikan
Rysunek. 2. Interwał tygodniowy - tak sobie wplątałem wykres ETH jako easter egg.

B) ad Rozdział drugi i Rozdział trzeci

Przejdźmy do głównego nurtu. Kolejny raz gdy piszę analizę (a tak było również wtedy) piszę o czymś, a cena decyduje zatrzymać się albo zawrócić. Akurat tutaj dosłownie ja napisałem w sierpniową niedzielę iż: "...że świeca wyraźnie pokazała kierunek na następny tydzień/kilka tygodni. Nie oznacza to, że tak będzie bo następna świeca może w pełni "zjeść" korpus obecnej...".

Dosłownie ani jedno, ani drugie, ale to cały ja, przeciwko rynkowi. Albo wprowadzę jeszcze manię prześladowczą i uznam, że jakiś wieloryb mnie obserwuje i rusza rynkiem tak aby mieć zabawę z mojego tłumaczenia się w kolejnych analizach. A tak wyglądała sytuacja od tamtej świecy - rys. 3.

cuplikan
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - a nie w górę ani w dół czyli dosłownie jak widać muszę obstawiać jeszcze ruch w bok 😉

Jeżeli chodzi o rysunek 3 z poprzedniej analizy to teraz go ponowię, a chodzi dokładnie o wskaźnik na tygodniowym interwale - Gaussian Channel - rys. 4.

cuplikan
Rysunek 4. Interwał tygodniowy - Gaussian Channel.

Miałem usunąć rysunki wklejając obraz do powyższego rysunku 4, ale ewidentnie widać zarówno siłę poziomu 25940 wynikającego z korekty 1:1, o którym wcześniej pisałem w Rozdział trzeci - wtedy to był 25583, ale teraz jest dokładniej. A mianowicie zarówno środek kanału zatrzymał cenę, jak również ten poziom na tak długo, że sam nie spodziewałem się takiej reakcji. Kanał wypluł cenę jak wieloryb wodę. I nawet chmura Ichimoku (rys. 5) przez wiele tygodni wtedy trzymała cenę, po czym rynek zdecydował idziemy w górę! Uwaga na przyszłość iż, test kanału po korekcie, to też jakaś informacja, że idziemy dalej na północ. Ale bywały momenty, że już rynek nie dał takiej szansy!

cuplikan
Rysunek 5. Interwał tygodniowy - chmura Ichimoku

Czas na sentencję, która w 50 procentach wyszła i nie wyszła, a mianowicie: "i możemy chcieć testować 24k, a nawet 23k - rys. 6. Zwężenie chmury może być dobrym momentem na atak i wyjście nad chmurę w celu dalszego "kursu w kierunku kosmosu"."

Czyli nie przetestowaliśmy 23-24k, a prędzej 24.9k ale tak przewężenie chmury pokazało światełko w tunelu. A patrząc na obecne wzrosty to chyba pociąg z naprzeciwka... Mimo wszystko obecnie chmura może być wsparciem dla ceny gdyby miała zawracać. Ciężko wskazać poziomy co widać po ostatniej analizie, jednak się skuszę i na obecny moment to 27k do górnych granic 29k.

Tak jak pisałem RSI i stochRSI na tygodniówce były w miejscu do każdego kierunku. Teraz (rys. 6) to już widać ewidentnie przegrzanie. Prawda jest taka, że jak będzie FOMO to zrobi się dywergencja na tygodniówce na RSI i dopiero spadniemy po większą np. 30% korektę z np. poziomu 43k. Zostawię te spekulacje i zobaczę jak się zestarzeją - a jak już wiesz czytelniku, rynek robi sobie ze mnie żarty 🤡.

cuplikan
Rysunek 6. Interwał tygodniowy - stochRSI i RSI

Jeżeli chodzi o EMA20 i EMA200 (rys. 7) to w poprzedniej analizie za co przepraszam, zakradł się chochlik, ale jak już mówiłem piszę analizę i dwa razy mrugam do Was... A na serio, tak jak wtedy pisałem o EMA50 to było błędem bo to było i jest EMA20, dziękuję, że nie zwróciliście mi uwagi bo pewnie każdy zobaczył ten błąd 😉.

cuplikan
Rysunek 7. Interwał dzienny - EMA20 , EMA200 i wspominana dywergencja na RSI.

Na powyższym rysunku widać również na dziennym podgrzewane do czerwoności RSI co może zwiastować korektę, tym samym ja już część mojego tak późnego zakupu 25-26k zamknąłem w 25%, tak jak wiele altów na 25%-50% czekając na korektę - taka dygresja. Co ciekawe w kontekście poprzedniej analizy to przede wszystkim EMA200 była oporem na poziomie 27-28k ("Obie krzywe zostały potraktowane jak powietrze. Teraz mogą nie być powietrzem w drodze powrotnej i stać się oporem dla minimum jednego testu, który obecnie może przypadać na 27-28k.")

Zwracam również uwagę na zdanie, które się sprawdziło, a na rys. 7 odzwierciedlone jest to pomarańczowymi strzałkami: "Jeżeli chodzi o dzienne RSI i stochRSI to szorujemy dno - rys. 9. Przy takich spadkach zwykle ja oczekuję dywergencji na większe odbicie w górę niż ruch "natychmiastowy" w górę."

Jeszcze jedna kwestia do rysunku powyżej: nie znam się za bardzo na falach, ale ja uważam, że mamy już nowy ruch 1-5 tak jak oznaczyłem, który obecnie trwa zaraz po ABC (niebieskie). Jakoś to, że jesteśmy w dużym B mi nie pasuje na ten moment. Zaznaczę iż ja pod fale mało kiedy podejmuje decyzje bo to nie jest mój konik.

C) ad Rozdział czwarty i Podsumowanie

Jeżeli chodzi o wsparcia i opory z poprzedniego rozdziału z poprzedniej analizy to ten aspekt pomijam bo do wsparć nie dotarliśmy po za omówionym poziom korekty 1:1 z rozdziału czwartego , a opory, które naprawdę stawiły blokadę i na które cena zareagowała to okazuje się, że każdy był ważny chociaż na moment - rys. 8. Jedynie szczyty z lipca nie były wielkimi oporami chyba, że na H4, ale rozpatrywany jest dzienny interwał także ten punkt nie był był trafny. Wymienione tam opory w dalszej drodze mają sens moim zdaniem.

cuplikan
Rysunek 8. Interwał dzienny - opory zaznaczone w okręgi.

W wielkim przybliżeniu można uznać, że fale, z rysunku 10 z poprzedniej analizy, sprawdziły się (teraz słynne) "ale" C nie miało takiego zakresu jak pokazałem, a kończyło się ostatecznie lekko poniżej niebieskiej linii tym samym tworząc tzw. fake-out na dziennym interwale. Także ja w swojej głowie oznaczenie fal na dzisiaj uznaję za 3/4 sukcesu.

I znowu czyta to jakiś wieloryb i uderzy rynkiem na 20k 😂.

Także aby nie zostawić tego bez komentarza to tak ten cytat z korekta i wartościami nie ma sensu, starczyła korekta 1:1: "Zastanawiam się jak tu się układają fale. Jeśli utrzymamy niebieską korektę 25583 (rys. 10) na dziennych korpusach świec to dalej impuls trwa jeśli nie to prawdopodobnie idziemy po korektę ABC dla ruchu listopad 2022 - lipiec 2023. I potencjalne miejsca na zatrzymanie korekty to: 23638 (fibo 0.5), 21715 (0.618 fibo), 18986 (0.786 fibo). Oraz strefy 22947 - 21950 i 20486 - 18611, które są odpowiednio poziomami fibo 1,272 - 141 oraz 1,618 (20486) dla ruchu od połowy czerwca do połowy lipca 2023."

Żadnej paniki na razie nie ma, jest za to lekkie albo już duże FOMO także to poszło do kosza: "Trzeba obserwować i szukać swoich poziomów. Ja, jeszcze raz wspomnę, będę pewnie dorzucał do kupki SPOT na około 25k, 20k. A dalej idąc w panikę na 15k, 10k...". Ja ładowałem się właśnie na niebieskiej linii. Z resztą po długim ruchu w bok mam wrażenie, że tam trwała batalia i nie tylko ja wchodziłem, a może nawet i to tam była akumulacja pod obecne rajdy pod falę III?.

Kolejna kwestia to, że mało ruchów z sukcesem mi wtedy się udało przez ten ruch boczny w kontekście tradingu, ale jako SPOT wziąłem te okolice 25k. I tak jak pisałem wyżej z jednej paczki wyszedłem.

Podsumowanie

Dalej uważam, to co pisałem wtedy, że czas wyborów może być dobry dla rynku w przyszłym roku. I na razie nie widzę wiele złego. Dalej podtrzymuję to zdanie: "Na obecną chwilę nie widzę dołków tak jak pisałem czyli 15, 14k i niżej. Ale czas pokaże..." jednak zwracam uwagę na spekulacyjny szkic ruchu rys. 1. Nie straszę tylko daję taki pomysł.

Pytania, które mam nadzieje wiele osób sobie zadało i odpowiedziało, są cały czas w grze. uważam, że są one uniwersalne i nie wiem czy na zawsze, ale na tyle ile BTC istnieje i będzie istniało mają sens (w tym inne krypto czy "dobre tokeny"). Pytań na nowo nie cytuję tylko przenoszę do załącznika poprzedniej analizy. Ja swoje ruchy poczyniłem, jak napisałem nawet i przede wszystkim z formą zabezpieczenia od giełd krypto, także nie wiem co Ty Czytelniku zrobisz, ale wiem co ja zrobię ([trzeci raz mrugam po dwa razy]).

Dobra jak już wszystkich zanudziłem to pomyślałem, że wrzucę moje potencjalne miejsca na wyjścia - rys. 9. Dodatkowe wejścia to wszystko co jest poniżej 30k dalej z zasadą co 5k. Jeszcze na koniec pisania uznałem, że na tym samym rysunku wrzucę, to co rysuje wskaźnik z formacjami harmonicznymi (link do wskaźnika, który polecił mi kolega: pl.tradingview.com/script/lJsQI2Vx-Harmonic-Pattern-Detection-Prediction-and-Backtesting-Tool/).

Czy rys. 1 ma teraz większy sens oraz moje wyjścia? Pewnie nie, ale daję jako ciekawostkę i nowy mały punkcik do Waszych prawdopodobieństw gdy ktoś tak jak ja nie widzi od razu tych formacji, a chciałby🤔.

cuplikan
Rysunek 9. Interwał tygodniowy - moje TP ze SPOT

PS Już nie usuwam na głównym wykresie z analizy jest linia trendu zielona to nie jest ta sama, o której pisałem ona ma mniejszy zasięg!

Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
Catatan
Kto chce niech wyszuka sobie poprzednie BFy, ja od tak wrzucam... nawet nie jako ciekawostka, ale zaktualizować analizę (UP) 🤣 co roku coś podobnego jest wrzucane jakby historia musiała zataczać koło jak w serialu Dark 🤣 to moja minka ("losowa") do obecnego tygodnia. Prawda jest taka, że zawsze człowiek będzie szukał wzorców. A to po prostu rynek!

cuplikan
Beyond Technical AnalysisTechnical IndicatorsTrend Analysis

Juga di:

Publikasi terkait

Pernyataan Penyangkalan