becna konsolidacja Bitcoina z jednej strony może cieszyć ze względu na stabilizację cen i spadek opłat transakcyjnych, z drugiej spekulanci liczą na dynamiczniejsze odbicie w celu odrobienia strat po miesiącach nieprzerwanych spadków. Patrząc na wykres w ujęciu historycznym można zauważyć, że rok temu BTC wyceniany był podobnie, a w październiku 2017 cena po raz pierwszy pokonała barierę $6 tysięcy.
1 listopada Bitcoina może czekać poważna zmiana?
W dyskusjach na temat przyszłych kursów Bitcoina wielokrotnie pojawiały się stwierdzenia, że „w ujęciu rocznym wartość i tak silnie wzrosła”. Argument ten przestaje jednak działać w październiku 2018 roku, bowiem 12 miesięcy temu BTC kosztował już ponad $6 tysięcy, a 1 listopada zrównywał się z progiem $6,5 tysiąca, przygotowując się do dynamicznego rajdu w kierunku $20 tysięcy.
Czemu jednak data 1 listopada jest tak istotna? Bowiem jeżeli obecna konsolidacja i ceny w okolicach $6,5 tysiąca zostaną utrzymane, po raz pierwszy w historii wartość z inwestycji w najstarszą z kryptowalut rok do roku (rdr) przyniesie ujemną stopę zwrotu. Rozpoczęcie 2019 roku z negatywnym sentymentem będzie jedynie kolejną pożywką dla niedźwiedzi, która przyspieszy ewentualną deprecjację BTC.
Czekający na wzrosty Bitcoina liczą jednak, że kursowi może pomóc zapowiedź giełdy ICE, która ma zamiar wprowadzić do obrotu własne kontrakty terminowe na kryptowaluty. Notowania rozpoczną się 12 grudnia 2018 roku jak wynika z komunikatu cytowanego przez Comparic.pl we wcześniejszym artykule.
W październiku BTC po raz pierwszy pokonał próg $6 tysięcy, do którego wielokrotnie powracał w 2018. Przechylenie sentymentu na negatywną stronę może ostatecznie doprowadzić do wybicia tego istotnego poziomu wsparcia.