BTC CME Ichimoku 1T

A. Obecnie na CME na interwale 1T BTC wygląda, z perspektywy fal, następująco:

1. Od 7 listopada 2022 (w tygodniu z tym dniem, bo to wykres tygodniowy) wykreśla falę, którą narysowałem czarną linią ciągłą i kropkowaną. Szczyt impulsu wzrostowego był 10 lipca a korekta do tego impulsu skończyła się 11 września 2023.
2. Od 11 września idzie kolejny impuls. Jego zakresy wyznaczone są niebieskimi liniami z opisem T1, T2,T3,T4 i NT, V,N, E. Z teorii fal Hosody, tak mozna wyznaczyć obszary, gdzie cena może dojść. Linia przerywana, to potencjalny ruch ceny, przy założeniu, że nie będzie żadnych oporów.
3. Cena osiągnęła już zakres czasowy T4 i cenowy NT, najmniej w sumie popularne zakresy, ale osiągnęła. Osiągnięcie zakresu może być traktowane jest jak zakończenie fali. Czyli czerwona świeczka z 13 listopada może być już potraktowana jako zakończenie impulsu zaczynającego się od 11 września. Dopiero 15 lipca 2024 możemy zakładać, że fala się skończyła. W teorii Hosody, czas jest najważniejszy, więc do lipca wciąż możemy spodziewać się oksiągnięcia kolejnych zakresów. Spadek poniżej punktu C fali czyli poniżej ceny z 11 września - 24,9k będzie oznaczał, że fala się skończyła i jesteśmy w innej fali, ze zmianą trendu na spadkowy.

Czyli cena kreśli kolejny impuls do góry, z zakresami w przedziale od 34,9 - do 49,4k w odcinku czasu do 15 lipca 2024. Jeśli się nie skończyła, to lecimy do góry.

B. Co z punktu widzenia linii Ichi:

1. Chikou (jasno niebieska linia w kółku po lewej stronie) wybiła chmurą, co jest sygnałem wzrostowym
2. Cena przecięła już obie linie Kijun i Tenkan (w kółku na środku), obie linie wskazują północ, Tenkan jest nad Kijun, co jest sygnałem wzrostowym
3. Linie chmury w przyszłości SSA i SSB (w kółku po prawej), są do góry. Chmura zielona, otwarta, co jest sygnałem wzrostowym
4. Cena oddaliła się od linii Ichi, co wskazuje na zachwianie equilibrium, równowagi. I należy spodziewać się powrotu ceny do linii Tenkan w najbliższym czasie. Jeśli cena pójdzie bokiem, to pod koniec grudnia linia Tenkan spotka się z ceną na poziomie ~36,8k. Oczywiście jeśli cena pójdzie do góry, to linie ją dogonią, a jak spadnie to pójdzie do linii, bo one są obecnie dynamicznym wsparciem dla ceny.

Generalnie wykres tygodniowy mówi bierz, bo lezie do góry. Niestety wejście byłoby już dość późne, bo należało wejść, 16 października, gdy cena przecięła obie linie i jednocześnie wyszła z chmury. Teraz wchodzenie jest spóźnione i może nie dać już zysków.

C. Co z punktu widzenia wsparcia i oporu.

Gdy patrzy się na wykres bez brania pod uwagę wsparć i oporów, to jest świetnie wzrostowo. Teraz cena się na chwilę może zatrzymać, ale powinna grzać do góry. Problem w tym, że na wyższym interwale czyli na 1M, są bardzo mocne opory.

1. Opory dynamiczne czyli linie Ichi na 1M zaznaczyłem grubymi czarnymi krechami. Na 36,8k jest linia SSB czyli dolna krawędź chmury na 1M bardzo silne wsparcie albo opór w zależności, od tego gdzie jest cena. Tu ta linia stała się wsparciem, bo cena przebiła ją i tydzień na CME zamknął się nad tą linią. Teraz ruch do dołu nie będzie łatwy, bo trzeba będzie pokonać ten wsparcie 36,8k. Wcześniej pisałem o tym i to bardzo ważny poziom, by z wykresu 1M.

2. Na ~42,2k jest druga gruba krecha czyli Kijun na 1M. Potężny opór obecnie. Wybicie tego poziomu, to praktycznie ruch do końca fali więc 49k a i właściwie można będzie liczyć na wybicie ATH. Tylko pokonanie tego poziomu to nie będzie łatwe, bo to średnia z najwyższej i najniższej ceny z ostatnich 26 miesięcy. Zwykle zderzenie z tą linią kończy się odbicie i spadkiem. Tam pełno orderów sprzedażowych powinno być.

3. Czerwone cienkie linie poziome to ważne statyczne opory na 1M i 1T. Obecnie cena walczy z pierwszym czyli ~38,6k, przebije to pójdzie do 39,8k oczywiście to linie więc ceny są orientacyjne. Przebicie tych oporów da szansę ruchu do 42k.

Narysowałem jeszcze pomiar fibo robiony od dolnego knota świecy z 11 września do górnego świecy z 16 października. Tak liczone fibo, daje ważne miejsca, gdzie cena może dojść, gdzie można ustawiać TP. Pierwsze to 1,618 fibo. Jak widać ten poziom zaznaczony cieniutką czerwoną linią, został przekroczony i jest blisko zakresu NT fali. Drugi poziom to 2,618, który pokrywa się z zakresem V fali i jest w okolicach 39,4k cienka niebieska linia. Tu knotem cena prawie dotknęła. Bitek zwykle robi albo 1,168, albo 2,618 albo przy silnych wzrostach 4,236 fibo. Te poziomy są blisko zakresów wyznaczanych przez teorię czasu, fal i zasięgów Hosody. I rzeczywiście działają.

D. Ostatni element, który warto wziąć pod uwagę, to Stochastic RSI (tu ustawiony standardowo czyli 3.3.14,14). W kółku na dole zaznaczyłem, gdzie jest Stoch obecnie.

Trochę o Stoch RSI. To nie jest wskaźnik predykcyjny więc nie można na jego podstawie robić scenariuszy. Gra się w ten sposób, że gdy cena przekroczy 20 to bierzemy long do 80 gdzie jest TP najczęściej. Powyżej 80 często są ogromne wzrosty, poniżej 20 często są ogromne spadki. Przedział 20-80 to optymalne miejsce na zarobek. Po dojściu do 100 wskaźnik może iść bokiem albo się odbić i zacząć spadać, gdy spadnie poniżej 80, zacznie się sprzedaż krótka, ale jak widać po wykresie, zawsze znajdzie się chętny by wybić stop lossy. Przykładowo, ktoś wszedł w tygodniu od 17 kwietnia (bo tu Stoch wszedł poniżej 80), ustawił SL ciut powyżej knota świeczki z poprzedniego tygodnia i do 12 czerwca zbierał, ale 20 czerwca wysłali go w kosmos... wybijając SL. a później zabawa się zaczęła znowu do 14 sierpnia. Oczywiście na tygodniówce aby tak grać, to trzeba mieć duży kapitał i margines na SL, więc to tylko tak przykładowo opisałem. I nikt raczej nie gra trzymając się jednego wskaźnika. Na tym wskaźniku można zarabiać, wspierając się innymi wskaźnikami, albo patrząc na ruch ceny.

Tu Stoch jest już "napięty" czyli na 1T można mówić, że Bitek jest już wykupiony. Nie ma za dużo chętnych do kupowania. Linie Stoch RSI się przecięły i dały sygnał sprzedaży, oczywiście wejścia zaczną się, gdy linie spadną poniżej 80. A jak widać jeszcze nie spadły. Więc mogą teraz iść bokiem. A na "napiętym" wskaźniku cena może skoczyć spokojnie do góry. Tak czy inaczej, póki nie znajdzie się w obszarze 20-80, to czekamy.

Podsumowując: wybicie 38,k to ruch do góry, wybicie 39,8k to ruch do 42,2k, wybicie 422,k to bardzo prawdopodobny ruch po ATH. Cena będzie walczyć z oporami, na wykresie tygodniowym, więc może to trwać bardzo długo. Silne wsparcie mamy na ~36,8k. Spadek pod ten poziom, będzie wskazywał na ruch do dołu. Na dole są oczywiście wsparcia jak fibo 1,618 czyli 33,8k i jeszcze trochę innych, ale to nie ma co się przejmować na tę chwilę, bo wykres tygodniowy mówi o wzrostach. Najbardziej prawdopodobna jest konsolidacja teraz i próba wybicia oporów. Cena jest bardzo daleko od linii Ichi, konsola ją przybliży, a na tych liniach też jest wsparcie.

Teraz jakiś potężny ruch do dołu może przełamać wszystkie wsparcia. Wydaje się, że mocna korekta na rynkach tradycyjnych i silny wzrost dolara mogą to zrobić. Inaczej to patrzymy na północ. Ja wciąż w futrze miśka, bo wybicie z czerwonej chmury, to zwykle słaby sygnał na wzrosty i cena idzie do zielonej chmury, a często spada pod nią. To tygodniówka, więc można czekać jeszcze bardzo długo. 12-13 grudnia spotkanie Fed i to będzie też sygnał co dalej. SPX już jest mocno wykupiony, dolar mocno wyprzedany, więc można się spodziewać korekty na SPX do dołu i rozpoczęcie mocniejszych wzrostów na dolarze. Wzrosty na dolarze, to spadki na krypto. Co nie znaczy, że dolar nie może spaść jeszcze a SPX urosnąć do ATH. Mi jest teraz bliżej do korekty a głębokość tej korekty i siła spadków powiedzą coś więcej. Na Bitku zamknięcie ceny teraz pod 32k będzie wskazaniem na ruch do dołu. Zamknięcie nad 42k wskazaniem na ruch do góry. W tym obszarze, wielu ludzi będzie zarabiać lub tracić wierząc, że cena spadnie i wielu będzie zarabiać/tracić wierząc, że cena wzrośnie. W zależności od tego, kto będzie miał przewagę to tam pójdzie cena. Ja w obozie tych co sądzą, że musi być korekta i poczekają na jej głębokość, bo albo to będzie standard w trendzie wzrostowym, albo zacznie się zmiana trendu.
Catatan
Starzeje się dobrze. Teraz spodziewana konsolidacja wokół poziomu 42k. Rok zamknięty nad tym poziomem, to ruch po ATH bardzo możliwy. Ruch zamknięty pod tym poziomem ale nad 36k, to konsolidacja. Ruch poniżej 36k bardzo możliwe pogłębienie spadków, poniżej obecnego dołka. Na wykresie miesięcznym zakres konsolidacji to 3-69k. Więc jeśli teraz spadnie poniżej 36k to będzie szedł w stronę 3k. Czy tam musi dojść? Nie. Może wykreślić jakiś trójkąt symetryczny i wtedy kolejny dołek będzie wyżej. Nie wiemy jeszcze co kreśli na miesięcznym. Wygląda to na trójkąt symetryczny. Jeśli tak, to teraz powrót do 36k i decyzja co dalej, czy wychodzimy dołem czy górą. Jak dołem. to ja trzymam się założenia, że BTC zrobi korektę 0,85 fibo mierzoną od świecy covidowej z marca 2020 do szczytu w listopadzie 2021 czyli 13k a knotem, to gdzie się zatrzyma... To też wsparcie roczne z 2018. Niższe zejście znaczyłoby, że testuje świecę covidową albo poprzednie ATH i mamy zmianę trendu na miesięcznym co byłoby masakrą dla świata krypto. Może też się zatrzymać ciup poniżej 3k i przeżyć. To wariant spadkowy. Wariant wzrostowy, to przebicie 42k na koniec roku, obrona do marca 2024 i wyjście górą z z chmury na miesięcznym. Ponieważ to zielona chmura to silny sygnał na wzrosty i minimum 80k. Teraz jeszcze za wcześnie na takie wyroki.

Pernyataan Penyangkalan